Obagi Nu-derm® System

nuderm

Yıllar içinde cildiniz, bir çok çevresel faktöre bağlı olarak cildin en derinine kadar etki edebilen hasarlara maruz kalır. Güneşin zararlı ışınlarının sebep olduğu foto hasarı mevcut ve ileride meydana çıkacak çizgi, kırışık ve yaşlılık lekelerinin en temel sebebidir.

1 numaralı reçete gücünde, hekim/uzman kontrolünde kullanılması önerilen Nu-derm System cilt bakım sistemi, cildinizi hücresel seviyede değiştirir. Foto hasarını hedef alarak cilt hücresi fonksiyonlarının sağlıklı çalışmasını sağlayan sistemin, daha genç ve sağlıklı görünümü sağladığı klinik olarak ispatlanmıştır.

Foto hasarın cildinizdeki etkileri nelerdir?

Cildiniz yaşlandıkça ve UVA, UVB ışınlarına maruz kaldıkça cilt hücrelerinin dönüşüm hızı bariz şekilde azalır; sağlıklı hücre gelişimi ile hasarlı hücre atılımı arasındaki denge bozulur. Bunun yanında kollajen ve elastin parçalanmaya başlar. Bu da ince çizgi, kırışıklar ve ciltte gevşeme, sarkmaya neden olur. UV ışınına maruz kalmak, bu yaşlanma sürecini hızlandırdığı gibi cilt renginde bozulmaya yani lekelere de neden olabilir.

Foto hasar ve yaşlanma belirtileri:

· Yaşlılık lekeleri
· İnce çizgi ve kırışıklar
· Pürüzlü cilt
· Ciltte gevşeme/sarkma
· Ciltte solgunluk
· Ciltte renk düzensizliği

Belirtilen miktar ve sıklıkta kullanılması önerilen sistem ürünleri, cildinize eksfolyasyon yaparak eski hücreleri temizler ve cildiniz daha genç ve sağlıklı gözükmesine ve öyle de davranmasına yardımcı olur.

Translate »