ERKEK CİLT BAKIMI

Günümüzde erkekler de son derece bakımlı olmayı, dinamik görünmeyi tercih ediyor. Parlak ve sağlıklı bir cilt, genç bakışlar ve çekici bir görüntü için erkeklere özel bakım sırlarına bir göz atalım.

Erkekler genelde kadınlara göre daha kalın hatta gözenekli ve yağlı cilde sahipler. Bu yüzden ilk yapılacak iş bu cildi temiz tutmak. Obagi’nin yağlı-akneli ciltler için uygun olan Clenziderm Daily Care Foaming Cleanser ve gözenek sıkıştırmada etkili Clenziderm Pore Therapy erkeklerin favori ürünleri olabilir. Ben erkeklere çok pratik bir bakım olan Obagi Blue Peel Radiance peelingi de yine gözenekler ve yağlanma, hatta matlık, leke, güneş hasarı gibi pek çok problem için ayda 2 kez uyguluyorum. Hassas cilde sahip erkeklerde Obagi C vitaminli serum ve losyon, antiaging etki için Retivance krem önerilebilir. Ciltte kalın tabaka ve yağlılık hissi yaratmayan güneş kremi Sunshield SPF 50, erkeklerin kullanımına son derece uygun.

Erkek cildi için bu pratik bakımların yanı sıra uygulanabilecek işlemler de var. Cilt kalitesini arttırmak için mezoterapi, izler için lazer, kaş ortası, alın ve göz çevresi çizgiler için botoks, yüzdeki çökmeler veya daha erkeksi yüz şekillendirmesi yapmak için ise dolgulardan faydalanabilir; daha dinamik, genç ve çekici görünebilirsiniz. Saçlarına önem veren erkekler için mezoterapi ve PRP’nin de çok iyi birer seçenek olduğunu hatırlatalım.

Translate »